Tupperware Ürünleri (BPA’lı mı?)

Tupperware Tupperware BPA içeren bazı ürünler içeriyormuş ama çocuklar için beslenme  ürünleri BPA’lı değilmiş.
Şirketin müşteri ilişkilerinden ne yazıkki bilgi alamadım ben, sorularıma cevap vermediler ben de araştırmalarımın sonuçlarını yayınlamaya karar verdim. Tupperware yetkilileri bu konuda yanlış birşey yayınlarsam beni, bana ulaşarak ve kanıtlarını sunarak ve bana daha önce neden cevap vermediklerini belirterek
düzeltebilirler. Müsbet doğruyu ben bilmiyorum ama kendileri de bu konuda bir açıklama yapmıyorlar.

Ünlü araştırmacı web sitesi Zrecs’e göre aşağıda yazdığım bilgi doğrudan şirketin Kalite Yönetimi ve Ar-Ge Uluslarasası Başkanı Jan Stevens. Şirket; Şubat 2008′de BPA’ya karşı agresif bir tutum sergileyen “Çocuk Ürünleri Üreticiler Birliği” üyesi.

BPA İçermeyen Ürünler (Orjinal isimleri ile belki Türkçe’ye çok farklı çevrilmiştir. Katalogdan ürünlerinizin orjinal isimlerine bakabilirsiniz)
Bardaklar:  Sipper Seal Domed Set, Bell Tumbler, ThirstBreak Tumbler, licensed-character On-The-Go Tumblers
Aletler:  Baby Feeding Spoon and Travel Case
Sofra Takımı:  Beverage and Snack Set, Mini “Serve-It” Line, Ideal Lit’l Bowl Set, licensed-character Meal Sets, Big Wonders Bowl, Backyardigans Lunch Set, Kids Divided Dish Set, Disney/Pixar Cars Canister, Kung Fu Panda Lunch Set, Microwave Cereal Bowls, Snack Cup Set, ThatsA Bowl, Wonderlier Bowl Set
Diğer:  Sandwich Keeper, Canister Set, Mini Baking Set, Access Mates, Cake Takers, Chef Series Cookware,
Chip ‘N Dip, Crystalwave, Flat Out, Forget Me Not, Fresh N Cool Set, Fridge Smart, Fridge Stackables, Impressions,
Ice Tups, Shape O Toy, Tote-em Pails Toy, Kitchen Duos, Lunch ‘n Things Container, Measuring Spoons, Modular Mates,
One Touch Canisters, Prep Essentials, Salt & Pepper Shakers, Sandwich Keeper Set, Season-Serve Container, Spice Set, Spin ‘N Save Salad Spinner,

BPA İçeren Ürünler
Bardaklar: Ice Prisms Tumbler.
Aletler: Hiçbiri
Sofra Takımı: Ice Prisms Bowls.
Diğeri: Heat N Serve, Rock N Serve, Ice Prisms Pitcher, Microsteamer, Microwave Cooker – Oval (Mikrodalga Pişirici- inanılmaz değilmi),
Microwave Luncheon Plate, Quick Chef Base, Sheerly Elegant Line, Tumbler Bouquet and Pitcher Set
Mikrodalgaya giren ürünleri neden BPA’lı yaptıkları konusu gercekten cok ilginc.

Bu linkden BPA’lı ürünlerin fotoğraflarına bakabilirsiniz.
http://grudgemom.wordpress.com/2009/09/04/which-tupperware-products-have-bpa-in-them/

Yine bu linkden de ayrıntılı bazı bilgileri edinebilirsiniz.
http://www.tupperware-blog.com/tupperware-overview/is-tupperware-cancer-causing-38/

4 comments

 1. sbl says:

  Merhaba,

  Tupperware ürünlerini yeni almaya başlamış biri olarak araştırma yaparken rasladım yazınıza, sağlıklı olduğu için tercihediyordum ama içimde yinede kuşku vardı. Verdiğiniz linkler ingilizce olduğu için içeriği anlaymadım. Ben bütün kase kaplarımı cam olarak değiştirmiştim, ama tupperware hem uzun süre koruyor hemde sağlıklı diye onca paralar verip ürünlerinden satın almaya başladım.

  Konuyla ilgili net bir bilgi edinebildinizmi? Paylaşırsanız çok mutlu olurum, teşekkürederim.

  Saygılar.

  Sebile B.

 2. bircan says:

  Tupperware and Cancer

  Perhaps the greatest concern with plastics is Bisphenol A (BPA). This substance was invented in the 1930s when scientists were looking for a way to make synthetic estrogens. BPA is the building block for plastics that are manufactured from polycarbonate. From such plastics, BPA leaches into food or beverages, and is believed to cause medical concerns. Those who link Tupperware and cancer are fearful that Tupperware products may contain BPA.

  Tupperware Products Are Usually Not Made from Polycarbonate.

  The majority of Tupperware products that are intended for food and beverage are made from polyethylene and polypropylene.

  * Polyethylene: Most seals, including large ones, are made of linear low density polyethylene. Tupperware products such as the ice cube tray, Freeze-N-Save containers, Jel-Ring mold, and Ice Tups set all are made of high density polyethylene.

  * Polypropylene: Special seals, such as those used in microwaveable Tupperware products, are

  Kanser Belki de büyük endişe ile plastik ve Tupperware) olan Bisfenol A (BPA. Bu madde bilim adamları sentetik östrojen yapmak için bir yol arıyoruz 1930′larda icat edilmiştir. BPA polikarbonat üretilir plastikler için yapı taşıdır. Bu tür plastik itibaren BPA ve yiyecek veya içecek haline leaches tıbbi endişeleri neden olduğuna inanılıyor. BPA içerdiğini Tupperware ürünleri dahil olmak üzere, mühürler. Tupperware En: Ürünler olanlar mı Genellikle değil Made. Polikarbonat kim içecek ve yiyecek çoğunluk içindir ve Tupperware ürünleri. Polipropilen ve polietilen yapılan arası bağlantı * Polietilen korkulu Tupperware ve kanser büyük olanlar, lineer alçak yoğunluklu polietilen malzemeden yapılmıştır. küp tepsisi buz Tupperware ürünleri gibi, Dondur-N-ve, Jel-Ring küf kaplar Kaydet Ice Tups polietilen set yoğunluğu yüksek hepsi yaptı: *. Polipropilen mikrodalgada Tupperware ürünleri kullanılmış olanlar gibi özel mühürler, vardır

 3. gülsevim boyacıoglu says:

  Günümüzde plastiğin zararları üzerine medya vb. yerlerde kulaktan dolma bilgilerle bir sürü yazılar yazılıyor; çiziliyor.

  fakat bahsi geçen plastiğin ne tür bir plastik olduğundan hiç bahsedilmiyor! Öyle ya, nasıl ki cam ve kristal arasındaki değer ve bedel farklıysa, pazarda satılan plastik kaplarla Tupperware ürünleri arasında da dağlar kadar fark vardır.,
  TUPPERWARE ÜRÜNLERİ HANGİ MADDEDEN YAPILIYOR?

  Yumuşak kapaklar POLİETİLEN maddesinden üretilir. Bu madde yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanılır!
  Gövdeler kapaklardan biraz daha serttir: POLİPROPİLENmaddesinden yapılır. Bu madde de;
  *Buzdolaplarının iç gövdesinin hammaddesidir.
  * Ayrıca protez kol, bacak vs. yapımında kullanılır.
  Cam görünümlü Kristalin serisinin hammaddesiPOLİKARBONAT tır. Bu madde de miyop, hipermetrop gibi göz rahatsızlığı bulunan kişilerin taktığı LENS in hammaddesidir.
  Silikon kalıpların hammaddesi de bildiğimiz göğse, dudağa vs. konulan SİLİKON maddesiyle aynıdır!

  TÜM BU MADDELER ZARARLI OLSAYDI, VÜCUDUMUZ BU MADDELERİ KABUL EDER MİYDİ SİZCE?
  AYRICAAA
  *Tüm ürünler direkt hammaddeden üretilir. Yani sizin kullandığınız Tupperware ürününün daha önce leğen, lazımlık vb. başka plastik bir ürün olarak kullanılmış olma ihtimali yoktur! 10 yıl garantiyle satılan bu ürünlerin herhangi bir çatlama, kırılma durumunda iade edilip yenisini bedelsiz olarak aldığımızda, verdiğimiz kırık ürünler bile dönüşüme uğrayıp başka bir ürün olarak kullanılmak üzere BAŞKA fabrikalara satılır.
  Bütün Tupperware ürünlerinin Avrupa Sağlık Örgütütarafından kesinlikle sağlığa zararlı olmadığına dair onayı vardır ve bu onay her ürünün altında kadeh-çatal sembolüyle ifade edilmiştir.
  *Birçok Tupperware ürünü uluslararası alanda tasarım ödülü kazanmıştır. (Bu ürünler arasında 2 veya daha fazla maddenin bir araya getirilmesiyle oluşturulan ürünler de vardır ki; bu işlem teknolojisi çok yüksek makineler tarafından üretilebilmektedir.)
  Bu ürünler Amerika’da Metropolitan müzesinde, İngiltere’de Art Museum’da sergilenmektedir.
  *Tupperware ürünlerinin İngiliz Kraliyet Ailesi tarafından da kalite ve sağlıklı olduğuna dair lisansı vardır.
  Ürün Kalitesi

  Tupperware Ürünleri dünyanın her yerinde kalitesi ile tanınan ürünlerdir. Bunun belli başlı sebepleri, devamlı araştırma, günü ve çağı takip etme, müşterilerimize her zaman en iyiyi sunma arzusu, en yüksek kalite hammaddeler, farklı, çekici, kullanışlı, devamlı değişen ürünler olmalarıdır.

  Servis Kalitesi

  Tupperware hizmetlerinin en önemli özelliklerinden biri de müşteri memnuniyetini sağlamak için servis kalitesini her zaman en ön planda tutmaktır.

  Tupperware Garantisi
  Tupperware Ürünleri, en yüksek kalite standartlarında, binlerce araştırma ve kalite testinden sonra üretilen ürünlerdir. Her hangi bir sorunla karşılaşıldığında, danışmanınız tarafından garanti kapsamı altında yenisiyle değiştirilecektir.

  1981 den beri üretilen bütün ürünlerimiz, bulaşık makinesinde yıkamaya karşı garantimiz altındadır. Normal kullanım koşulları altında, 10 yıl içinde ürünüz de çatlama, soyulma, kırılma, bükülme gerçekleştiğinde, garanti kapsamı altında
  değiştirmek için başvurun 05325892282 gülsevim boyacıoglu size tüm ürünlerden yardımcı olurum satışını yapıyorum artı üyelik isteyenede üyelik yapıyorum

Leave a Reply